Zajtra doma proti Spišskej Novej Vsi

Nitra v 15. kole Niké SBL privíta doma Rytierov zo Spišskej Novej Vsi. Nitranov čaká súper, ktorému sa v zápasoch vonku zatiaľ nedarí podľa predstáv. Spišiakom sa doposiaľ podarilo zvíťaziť len v 1 zo 7 stretnutí na súperovej palubovke. Na konte však majú celkovo 6 výhier a víťazstvo z posledného stretnutia proti Svitu.

„Čakajú nás dva zápasy doma, môžem povedať, že s najlepšími mužstvami našej extraligovej súťaže. Rovnako, ako som už pri viacerých predchádzajúcich zápasoch spomínal, my sme bez stresu. Nejdeme do zápasu s tlakom, ako napríklad v Lučenci, že by sme chceli vyhrať. Naopak, ideme si zahrať s kvalitným súperom a hlavne, chceme ponúknuť našim pár priaznivcom aj túto sobotu so Spišskou, aj 16. decembra s Levicami, možnosť vidieť, dovolím si tvrdiť, špičkové slovenské a v podobe Levíc aj európske pohárové družstvo. Pre nás je to česť, pre divákov je to príležitosť vidieť vrcholový basketbal a pre našich hráčov, je to príležitosť sa ukázať,“ povedal pred sobotným zápasom tréner Nitry, Ľubomír Urban.


Fotografia: Barbora Klorusová

Tím Nitry má momentálne za sebou 2 prehry v rade. Nitrania zaznamenali doma tesnú prehru s Handlovou a v zápase o predposlednú priečku na palubovke súpera podľahli Lučencu. „Po neúspešnom zápase v Lučenci, si musíme povedať, kde sme robili najväčšie chyby a v zápase proti Spišskej Novej Vsi sa týchto chýb musíme vyvarovať. Hráme doma, takže poznáme podmienky palubovky. Hráči Spišskej sú skúsenejší a dynamickejší, preto musíme pristupovať k zápasu zodpovedne. Nikto nevie, čo nám zápas prinesie, možno práve my budeme mať šťastnejšiu ruku,“ dodal Roman Linder.

Lístky na toto stretnutie si budete môcť zakúpiť v Športovej hale SPU Nitra pred začiatkom zápasu.

2. DECEMBER 2023, 15:30 SLÁVIA SPU NITRA – SPIŠSKÍ RYTIERI

ŠTATISTIKY | PRENOS