Zajtra doma proti Prievidzi

V sobotu odohrá Nitra domáci zápas proti tímu BC Prievidza. Obidva celky v súčasnosti ťahajú nelichotivú sériu prehier. Prievidza odštartovala túto sezónu dvoma výhrami, jednou na domácej palubovke a druhou na pôde súpera. Odvtedy však nepridala ďalšiu výhru a celkovo prehrala päť zápasov v rade. Nitra nezvládla posledné tri stretnutia a zaznamenala tri prehry.

“Na tréningoch sme si s chlapcami trošku rozobrali zápas v Leviciach. Hlavne hráči zo starej gardy zhodnotili, že sme sa nie moc dobre prezentovali a že by sme nemali takýmto štýlom pokračovať ďalej. Rešpektujeme silu súperov, ale aj keď sme nováčik, nie je na mieste skláňať hlavu pri každom súperovom koši a rezignovať. Chceli sme sa ísť do extraligy prezentovať, práve prvé zápasy nám ukázali, že je to možné. Prišla na nás krízová situácia s Levicami aj s okolnosťami zranených hráčov. Berme to tak, že to je už v archíve, že nás čaká súper, ktorý síce bude veľmi ťažký, vzhľadom k tomu, že má 7 neúspešných zápasov. Taký súper je proti nám ťažký tak ako to bolo doma s Interom. Debatu v kabíne sme uzavreli tak, že chceme nadviazať na prvé zápasy a chceme sa prezentovať dobrým výkonom. Snažíme sa o to, aby sme najbližší zápas odohrali v plnom počte,” povedal pred duelom tréner Nitry, Ľubomír Urban.

 

Práve posledné stretnutie proti Leviciam skončilo najvyšším rozdielom v neprospech Nitry, kedy do zápasu nemohli zasiahnuť naši zámorskí hráči, ktorí sa momentálne zotavujú zo zranenia. “Po našom nevydarenom stretnutí v Leviciach, sa musíme zomknúť  a musíme podať diametrálne odlišný výkon proti Prievidzi. Tento týždeň potrénujeme. Dúfame, že aj zranení spoluhráči budú na sobotu už k dispozícii. Prievidza aktuálne tiež nie je v ideálnej forme, keďže prehrala posledných 5 zápasov. My hráme na domácej palubovke, kde nás prídu povzbudiť naši fanúšikovia a aj svojím fandením nás poženú k víťazstvu. Aj napriek vysokej prehre v Leviciach sme pozitívne naladení a už sa tešíme na zápas,” dodal Jozef Vojtek.

Vstupenky bude možné zakúpiť si v Športovej hale SPU Nitra pred zápasom.

4. NOVEMBER 2023, 15:30 SLÁVIA SPU NITRA – BC PRIEVIDZA

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia: Martin Havran