V 10. kole privítame Komárno

Druhú štvrtinu základnej časti odštartuje Nitra zápasom na domácej palubovke proti tímu BC Komárno. Nitrania sa pokúsia nadviazať na vydarené pasáže z posledného stretnutia proti Prievidzi a odplatiť tak Komárnu prehru z prvého kola.

„V druhej štvrtine začíname doma zápasom s Komárnom, ktoré je veľmi povzbudené víťazstvom vo Svite. My by sme radi postupovali v tých druhopolčasových dimenziách, ktoré sme ukázali v zápase s Prievidzou. Chalani zrejme pochopili, že každý súdny divák pri pohľade na obe družstvá vie posúdiť kvality a nie je zaslepený tým, že domáci musia vyhrať za každú cenu. Každý divák je spokojný, keď vidí na hráčoch, že vydali zo seba všetko. Myslím si, že v štvrtej štvrtine s Prievidzou sme vydali zo seba všetko. Keď som sledoval potlesk našich divákov, smerom k našim hráčom, keď sa lúčili, povedal by som, že to je pre nás zatiaľ postačujúce. Rešpektujeme silu Komárna, ale chceme pokračovať v podobných dimenziách ako v predchádzajúcom zápase a od prvej do poslednej minúty hrať so cťou,“ povedal pred zápasom Ľubomír Urban.


V zápase sa stretnú dva tímy z opačných koncov tabuľky. Avšak, už prvý vzájomný zápas a rovnako aj zlepšený výkon proti Prievidzi naznačil, že Nitrania sú schopní herne držať krok aj s podobne silnými súpermi. „Čaká nás aktuálny líder ligy, takže najväčšia možná výzva v tejto chvíli. V prvom vzájomnom zápase sme si dokázali, že sme schopní hrať aj s takým tímom, ako je Komárno. Od tej doby sa však veľa vecí zmenilo. Ak chceme pomýšľať na úspech, musíme sa vyvarovať hluchých miest v zápase a pribrzdiť na rozohrávke Eba, na ktorého výkonoch stojí hra Komárna,“ dodal Eduard Kotásek.

Vstupenky bude možné zakúpiť si v Športovej hale SPU Nitra pred zápasom. Študenti majú možnosť zakúpiť si vstupenku na tento zápas za symbolickú cenu 1 € po preukázaní sa študentským preukazom.

8. NOVEMBER 2023, 18:00 SLÁVIA SPU NITRA – BC PRIEVIDZA

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia: Martin Havran