Rytieri víťazne na palubovke Nitry

Zápas 15. kola Niké SBL odohral tím Nitry proti silnému celku zo Spišskej Novej Vsi. Hráči Nitry držali krok so súperom do začiatku druhej štvrtiny. Následne prebrali kormidlo hostia zo Spišskej Novej Vsi a s veľkým prehľadom ukoristili ďalšie víťazstvo.


Fotografia: Barbora Klorusová

Slávia SPU Nitra – Spišskí Rytieri 83:100 (23:28, 12:22, 14:28, 34:22)

Nitra: J. Vojtek 13, Urban 11, Jordan a Kotásek po 9, Nuhu 4 (Žiak 24, Stojanov 8, Linder 3, P. Vojtek 2, Kobulnický, Mäsiar a Tchúr 0)
Rytieri: Smith 23, Kigab 21, Lopez a Mrviš po 9, Fusek 6 (Antoni 11, Juríček a Pipkins po 6, Zuščák 5, Židzik 4)

TH: 14/10 – 17/14, Fauly: 15 – 14, Trojky: 11 – 12, Rozhodovali: Ženiš, Bartoš, Izák

Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Nadviažem na môj predzápasový rozhovor a začnem tak, že v podaní zostavy Spišskej Novej Vsi sme videli veľmi kvalitný basketbal, agresívny, dynamický, veľmi kvalitná obrana, ktorá nám robila veľké problémy. To znamená, úloha ukázať našim fanúšikom kvalitný basketbal – splnená. Úloha ukázať sa hráči – mali sme dobrý vstup do zápasu, dobre sme sa držali, ale potom sme robili hlúpe chyby, Ten záver, hlavne v štvrtej štvrtine, znovu naši hráči, hlavne slovenskí, zabojovali a skresali bodový rozdiel na prijateľný.

Celkovo môžem na základe emócií v poslednej štvrtine hodnotiť zápas ako výborný, pretože hráči to nevzdali a bojovali až do konca. To, čo sme chceli pred zápasom, sme splnili a tešíme sa na Levice za dva týždne.“

Ľubomír Urban, hráč Nitry: “Prvá štvrtina bola veľmi vyrovnaná, držali sme krok so súperom, ale po druhej štvrtine začal súper všetky clony preberať. Mali sme s tým veľký problém, veľmi tvrdo bránili a boli z toho straty, ktoré viedli do ľahkých protiútokov a tým sme súperovi napomohli k 15-bodovému náskoku, ktorý si dokázali udržať až do konca zápasu.”

Teo Hojč, tréner Rytierov: “Niekedy sú zápasy, ktoré všetci očakávajú, že musíš vyhrať, veľmi ťažké a kvôli tomu sme radi, že sme to takto zvládli. Bol to tímový výkon a každý hráč prispel k tomu, že sme vyhrali.”

Viktor Juríček, hráč Rytierov: “Prišli sme s jasným cieľom a nechceli sme nič podceniť a myslím si, že to sme aj potvrdili. Samozrejme, mali sme tam aj nejaké výpadky, tomu sa musíme do budúcna vyvarovať. Stále je čo zlepšovať.”