Posledný zápas v roku 2023 odohráme vo Svite

V 21. kole sa Slávia SPU Nitra predstaví na palubovke Svitu. Posledný vzájomný zápas dopadol úspešnejšie pre Nitranov. Momentálne však tím Nitry trápia problémy so zostavou a prehrali už sedem zápasov v rade.

“Pred zápasom so Svitom sa pokúsime vyriešiť tieto tri premenné do rovnice: koľko chorých hráčov sa podarí dostať naspäť, koľko zranených a po chorobe sa podarí dostať do optimálnej telesnej formy a posledná je, čo vymyslieť v spojitosti s prvými dvoma do hernej stratégie proti výbornému Svitu, povzbudeného skvelým víťazstvom v Handlovej. Času veľa nemáme, ale ako vždy, musíme sa trafiť a podobne ako proti Interu, každú minútu na ihrisku si vážiť, ako fantastickú odmenu za možnosť hrať Niké SBL,” povedal pred zápasom Ľubomír Urban, tréner Nitry.

Svit vstupuje do dnešného zápasu povzbudený výhrou na palubovke Handlovej. Iskra sa momentálne nachádza na štvrtom mieste Niké SBL so stratou jedného bodu na tretie miesto. “Svit má za sebou skvelý zápas v Handlovej, určite sa cítia dobre a sebavedomo. Pre nás bude dôležité udržať prvý polčas dobrý výsledok a potom sa sústrediť na tretiu štvrtinu, ktorú máme často slabšiu. Ideme sa pobiť a ak budeme všetci zdraví, tak môžeme zahrať dobrý zápas,” dodal Milan Žiak.

30. DECEMBER 2023, 18:30 ISKRA SVIT – SLÁVIA SPU NITRA

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia: Lukáš Droppan