Nitrania cestujú do Komárna

Tretiu štvrtinu základnej časti Niké SBL odštartuje tím Nitry zápasom s BC Komárno. „Vstupujeme do druhej polovice Niké SBL. Neštandardne k svojmu menu budem hodnotiť prvú polovicu ako veľmi úspešnú a neštandardne budem hodnotiť vstup do druhej polovice bez toho, aby som zvýrazňoval, koľko zápasov chceme vyhrať a koľko asi utŕžime prehier. My sme vyhrali už teraz. Je jedno, čo sa deje, máme klub, máme hráčov, trénerov, manažérov, kondičných trénerov, zázemie…fungujeme a to je to naše víťazstvo.

Aby sme hovorili konkrétne aj k sobotňajšiemu zápasu, tak pre nás bude ďalší krok vpred to, čo som hodnotil aj po zápase s Prievidzou a stojím si za tým i dnes s odstupom času. V prvom polčase sme hrali na náš potenciál výborne, bol to kolektívny basketbal, aký by som rád u našich hráčov videl aj v budúcnosti. Samozrejme tá cesta nie je priamočiara, ale kľukatá a zápas v Komárne nám dáva možnosť si otestovať, či to tak bude,“ povedal pred zápasom tréner Nitry, Ľubomír Urban.

Prvé dva vzájomné zápasy dopadli lepšie v prospech Komárna. Predvedený výkon zo strany Nitry bol však z kategórie lepších a bodová strata v zápasoch bola minimálna – v prvom zápase 6 a v druhom 9 bodov. „Cestujeme do Komárna, kde nás čaká súper z hornej časti tabuľky. Po poslednom zápase, čo hrali doma so Svitom, určite budú domáci nabudení a budú chcieť odčiniť svoje zaváhanie. Ale my cestujeme do Komárna pobiť sa a nadviazať na naše posledné zápasy, ktoré sme odohrali so cťou. Určite vidieť náš herný progres. Našim cieľom je uhrať čo najlepší výsledok,“ doplnil trénerove slová hráč Nitry, Ladislav Stojanov.

23. DECEMBER 2023, 18:00 BC KOMÁRNO – SLÁVIA SPU NITRA

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia: Martin Havran