Nitra privíta Lučenec

V aktuálnom 23. kole Niké SBL odohrá tím Nitry zápas s tabuľkovým susedom BKM Lučenec. Tím z Lučenca si však po zlepšených výkonoch výrazne upevnil pozíciu v tabuľke a strata na 8. miesto je pre Nitru je tentokrát oveľa väčšia.

„Mám taký pocit, že sú dve družstvá, s ktorými sme odohrali každý zápas vo veľmi zlom svetle, jedným je Inter a druhým Lučenec. Neviem, či sa v tom dá niečo zmeniť, ale môžeme sa o to pokúsiť. Hlavne na zápase v Lučenci sa ukázalo, že kľúčom k úspechu družstva je mať dobrého rozohrávača, ktorý dá body a ktorý aj veľa distribuuje. Takú hru predviedol Shamar Givance, v Lučenci má 14 asistencií – čo je nenormálny počet a aj so svojou malou výškou 179 cm, nám robil obrovské problémy. Ďalším hráčom, ktorý je pre nás nezastaviteľný, je podkošový Kneževič. Takáto dvojica ovplyvní aj ostatných okolo seba. Nemyslím si, že by sme my, čo sa týka šírky kádra boli na tom horšie, ale nemáme také čerešničky na torte, ktoré by strhli so sebou aj ďalších na taký výkon, ktorý momentálne podáva Lučenec. Keď mám vyzdvihnúť niečo pozitívne u nás, je to prvá štvrtina zápasu v Handlovej, v ktorej pokiaľ vládal Mello-Klein, tak výkon bol dobrý, čo sme od neho aj očakávali.

Ja verím, že jeho kondičná vybavenosť bude stále lepšia a že jeho minúty v zápase budú pribúdať a tým pádom sa budú zlepšovať aj niektoré parciálne úseky našej hry tak, aby sme boli spokojní,“ povedal pred zápasom tréner Nitry, Ľubomír Urban.

Nitra odohrá prvý domáci zápas v novom roku a bude sa snažiť zvrátiť nepriaznivú sériu prehier, ktorú momentálne ťahá už 9 zápasov v rade. „V sobotu nás čaká Lučenec, ktorý v druhej štvrtine základnej časti v domácom prostredí dominoval. Bude to náročný zápas, ale my budeme musieť vkročiť koncentrovane do zápasu a hrať našu hru,“ dodal Ľubomír Urban ml., hráč Nitry.

Vstupenky na toto stretnutie budú dostupné pred začiatkom zápasu v Športovej hale SPU Nitra.

13. JANUÁR 2024, 15:30 SLÁVIA SPU NITRA – BKM LUČENEC

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia: Martin Havran