Nitra doma privíta Svit

V 12. kole odohrá Nitra domáci zápas proti Svitu. Hosťujúci tím sa momentálne nachádza na 3. mieste tabuľky Niké SBL so 17 bodmi. Domácej Nitre patrí posledné 9. miesto s 11 bodmi.

“Svit tento rok vykazuje vysokú kvalitu. Ale posledný zápas prehral s družstvom, ktoré sme my ako jediné porazili, to znamená, že vy všetci “tipéri” si teraz lámte hlavu, že my, ktorí sme porazili Handlovú v Handlovej, hráme doma so Svitom. Tak ako by sme chceli dopadnúť,” prezradil tréner Nitry, Ľubomír Urban.

 

Nitru rozhodne nečaká ľahký zápas aj vzhľadom na to, že hráči Svitu prehrali posledné vzájomné zápasy s Komárnom a Handlovou na domácej palubovke, teda s tímami, ktoré sa nachádzajú momentálne na 1. a 2. priečke tabuľky.

”Pred nami je ďalší domáci zápas, pre nás veľmi dôležitý. Hráme proti silnému Svitu, ktorý v posledných dvoch zápasoch prehral na domácej pôde. My sa musíme sústrediť na nás, aby sme zápas odohrali čo najlepšie, nadviazali na náš progres, dodržali taktické veci trénera a boli odhodlaní sa pobiť a uhrať dobrý výsledok,” doplnil trénerove slová Ladislav Stojanov.

18. NOVEMBER 2023, 15:30 SLÁVIA SPU NITRA – ISKRA SVIT

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia:
Martin Havran