Najbližšie proti Rytierom

Na zápas 24. kola cestuje tím Nitry do Spišskej Novej Vsi. Napriek povzbudivej výhre proti Lučencu ich na východnom Slovensku nečaká nič ľahké.

„Ľahšie sa hovorí po takom zápase, aký sme odohrali v sobotu. Hlavne v prvej štvrtine sme konečne hrali tak, ako sme si vždy mysleli, že by sme chceli hrať. Vývoj nášho družstva je trošku komplikovanejší, ale podstatné je, že sa zmenila naša hra v kolektivizme. Dokázali sme zakomponovať do hry viac prihrávok pred každou strelou a ja ako strelec viem, že ak sa tri minúty v hre nestretnem s loptou a dostanem ju do ruky v štvrtej minúte, asi ten kôš nedám. Každý hráč sa podieľal na kontakte s loptou, percentuálna úspešnosť streľby bola vynikajúca, zase sme sa posunuli o kúsok vpred a chceme využiť každý nasledujúci zápas na to, aby sme ukázali ešte kvalitnejšiu hru. Do zápasu so Spišskou a s Levicami sme vždy išli s tým, že tu už naozaj nemáme čo stratiť. Ja verím, že to, že sa nám podarilo vyhrať, sa prejaví aj v atmosfére od dnešného tréningu a ukáže sa to aj v najbližších dvoch zápasoch v Spišskej a v Leviciach,“ povedal pred zápasom tréner Ľubomír Urban.

Rytieri majú doma vynikajúcu bilanciu osem výhier a dve prehry. Momentálne sa nachádzajú na šiestom mieste Niké SBL. „Po sobotňajšej výhre nad Lučencom sme pozitívne naladení, čaká nás ťažký súper. Na Spiši sa nehrá ľahko, do zápasu ideme koncentrovaní, zabojovať o víťazstvo,“ dodal Filip Tchúr, hráč Nitry.

17. JANUÁR 2024, 18:00 SPIŠSKÍ RYTIERI – SLÁVIA SPU NITRA

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia: Barbora Klorusová