Levice v Nitre po 12 rokoch

Pod dlhšej prestávke odohrá Slávia SPU Nitra ďalší domáci zápas. V zápase posledného s prvým sa stretnú domáci Nitrania a hostia z Levíc.

„Čaká nás líder tabuľky, ktorý v poslednom zápase ukázal, že je jedno, v akej zostave nastúpi. Po prvom vzájomnom zápase už všetci vieme, čo nás čaká a tak dúfam, že tentokrát uhráme lepší výsledok,“ povedal pred zápasom Eduard Kotásek.

V poslednom vzájomnom zápase predviedli Levičania dominantný výkon a vyhrali v pomere 107:53. „Je pre nás cťou privítať úspešné levické družstvo. Oni spomínajú na svojich stránkach, v novodobej úspešnej ére levického basketbalu, na vyhratú sériu v športovej hale SPU. Ja si to ako tréner veľmi dobre pamätám, tie pocity prehrávajúceho tímu nie sú veľmi príjemné. V súvislosti s ich výhrou u nás, si rovnako dobre pamätám aj našu výhru v Pezinku, pamätám si výraz v ich tvárach, keď sme im my v najvyššej slovenskej basketbalovej súťaži, dve minúty pred zahájením osláv, uchmatli titul. Na základe tejto skúsenosti, som pri prehratej sérii s Levicami pochopil o čo ide.


Fotografia: Lukáš Droppan

Športovec so zmyslom pre fair play chápe, že je to tak. Jeden musí vyhrať a jeden musí prehrať. Celá atmosféra v hale SPU vtedy bola fantastická vďaka levickým fanúšikom a ja som im úprimne zablahoželal k titulu. Teraz sme v úplne inej situácii. My niečo reštartujeme a tešíme sa, že privítame špičkové slovenské a takmer európske družstvo. Sme radi, že u nás môžu pozitívne spomínať a želám si, aby divák videl krásny basketbal,“ dodal tréner Ľubomír Urban.

Nitra by sa v zápase mala predstaviť už aj s novou posilou, 22 ročným Lukášom Foltínom.

Lístky na zápas si budete môcť zakúpiť v priestoroch Športovej haly SPU pred začiatkom stretnutia.

16. DECEMBER 2023, 15:30 SLÁVIA SPU NITRA – PATRIOTI LEVICE

ŠTATISTIKY | PRENOS