Domáci zápas s Handlovou

V ďalšom kole Niké SBL sa Slávia SPU Nitra stretne s tímom MBK Baník Handlová. Po úspešnom domácom zápase so Svitom by Nitrania radi pridali druhé víťazstvo v rade.

”Chceme čerpať energiu a herného ducha z posledného zápasu, pripísali sme si výhru na domácej palubovke, ale nasledujúci zápas určite neberieme ako samozrejmosť. V Handlovej sme síce zaznamenali našu prvú výhru, ale družstvo sa po základnej časti posilnilo o nového centra Jakuba Petráša. Rozhodne sa sobotňajší zápas líši od zápasu, ktorý sme odohrali s Handlovou v prvom kole. Chceme sa sústrediť na kolektívnu hru, v poslednom stretnutí sme ukázali, že ak hráme spoločne, dokážeme zvíťaziť. Čo viac dodať, než to, že by sme si veľmi priali získať druhé domáce víťazstvo v poradí,“ povedala pred zápasom asistentka trénera Monika Myjavec.


Handlová vstúpi do sobotného zápasu výrazne posilnená o slovenského reprezentanta Jakuba Petráša. Hráči Nitry však určite hosťom nedarujú nič zadarmo a budú sa snažiť potvrdiť víťazstvo z prvého vzájomného zápasu. ”Handlová vyskladala tento ročník kvalitný káder, čo sa ukazuje aj na doterajších výsledkoch. Handlovú zatiaľ porazili len 3 družstvá a my sme medzi nimi, dokonca na ich domácej palubovke. V sobotu by sme chceli nadviazať na výkon z druhého polčasu proti Svitu a odohrať čo najlepší zápas,” dodal Ľubomír Urban, hráč Nitry.


Vstupenky bude možné zakúpiť si v Športovej hale SPU Nitra pred zápasom.

25. NOVEMBER 2023, 15:30 SLÁVIA SPU NITRA – MBK BANÍK HANDLOVÁ

ŠTATISTIKYPRENOS


Fotografia: Ľuboslav Kurinec