Dnes Inter Bratislava

Dnes odohrá Nitra zápas 11. kola Niké SBL na pôde Interu Bratislava. Posledné vzájomné stretnutie týchto dvoch celkov nedopadlo podľa predstáv Nitranov.

„Posledný zápas znovu ukázal, že naši hráči sa zlepšujú. Najskôr Kotásek, teraz Žiak, sa dostávajú medzi najlepších hráčov kola a to je signál, že naša výkonnosť trošku stúpa. Nuhu odohral 30 minút a mal veľmi dobrý zápas, u Jordana to bolo kolísavejšie, ale aj on naznačil v komentári po zápase, že sa po zranení bude ešte zlepšovať. Hráči nám začínajú herne rásť a to je predpoklad, že naša výkonnosť bude herne gradovať. Domáci zápas s Interom sme zahrali veľmi zle a aj keď vieme, že na Vietnamskej, v malej telocvični, to bude veľmi ťažké a Inter hrá pre nás nepríjemným štýlom, chceli by sme sa divákom za ten domáci zápas revanšovať. Sme odhodlaní, hráči sú pripravení, po vzájomných interakciách s divákmi cítia, že to má zmysel a že si diváci cenia našu prácu a úsilie. Chceli by sme uhrať dobrý výsledok,“ povedal pred zápasom tréner Ľubomír Urban.

Po zlepšených výkonoch z predošlých dvoch kôl sa hráči Nitry budú snažiť napraviť zlý dojem z prvého vzájomného zápasu. „V ďalšom kole nás čaká Inter Bratislava, s ktorým sme v tejto sezóne odohrali náš prvý domáci zápas pred našim publikom, ktorý nám žiaľ vôbec nevyšiel podľa predstáv. V tomto smere máme určite motiváciu ukázať naše zlepšenie, najmä z posledných dvoch odohratých zápasov, no hlavne nadviazať na druhý polčas zo zápasu s Komárnom,“ nadviazal na trénerove slová Marek Mäsiar.

11. NOVEMBER 2023, 17:00 INTER BRATISLAVA – SLÁVIA SPU NITRA

ŠTATISTIKY | PRENOS


Fotografia:
Lukáš Droppan